CCTV - Kamerový systém
- instalace a servis kamerových systémů
Typy kamer
Vedle ostatních částí, např. objektivu, je dalším základním konstrukřním prvkem kamery snímací čip. V kamerách pro bezpeřnostní systémy se používají snímací čipy CMOS a CCD. Cipy CMOS jsou levnejší, ale mají horší parametry - výrazně horší citlivost a vetšinou i menší rozlišení. 
Základní otázkou je výběr kamery - barevná nebo černobílá? Barevný obraz kamer je vhodnejší pro rozpoznávání obsahu záběru barevných kamer. Jedinou nevýhodou barevných kamer je menší světelná citlivost.

Dalším hlediskem pro výběr kamer je určení jejich provedení - vnitřní nebo venkovní. Dále je nutné určit, mají-li být kamery skryté, nenápadné (malé rozměry) nebo naopak výrazné (odstrašující efekt). Dalším důležitým faktorem jsou světelné podmínky, ve kterých budou kamery pracovat - bežné světelné podmínky, kdy lze použít kamery se standardní citlivostí, špatné osvetlení (šero, pouliční osvětlení). V tom případe se používají kamery ultracitlivé nebo den/noc popr. úplná tma, kdy se použijí kamery s IR přisvícením nebo přídavné osvětlení a v neposlední řadě rozlišení kamer. Pro výber vhodného objektivu je důležitý údaj o sledovaném prostoru (vzdálenost snímaného objektu od kamery a požadovaná šířka záběru), případne nutnost použití proměnného ohniska - zoomu. Dále jsou kamery statické (pevné) nebo pohyblivé (s možností natáčení) s možností výběru umístení (stěna, strop, podhled, atd.).

Vnitřní kamery
Svojí konstrukcí jsou urěeny pro použití ve vnitřních prostorách bez vlhkosti, prachu a extrémních výkyvu teplot.

Venkovní kamery, IR kamery
Svojí konstrukcí jsou určeny pro použití ve venkovních klimatických podmínkách bez nutnosti použití dalšího krytu. Dodávají se s pevně zabudovaným objektivem, včetne kloubového držáku. V naší nabídce jsou i venkovní kamery s IR přisvícením, kamery v provedení DEN/NOC a v ANTIVANDAL provedení. Jako venkovní kamery lze použít také kompaktní nebo deskové kamery upevněné ve venkovním krytu. Tato provedení se využívají také pro jejich odstrašující efekt (kamery ve venkovním krytu jsou díky vetší velikosti dobre viditelné).

Vodotěsné kamery
Svojí konstrukcí jsou určeny pro použití ve vodě. V naší nabídce jsou kamery určené do hloubky až 100m v c/b i barevném provedení včetne IR přisvícení (c/b kamery) nebo přisvícení bílými LED (barevné kamery). Tyto kamery se používají např. do bazénu nebo při potápění. Lze je samozřejmě použít jako venkovní kamery.

High speed dome kamery i s IP funkcí
Jedná se kamery s objektivem ZOOM zabudované v pulkulovém DOME krytu s polohovacím zařízením. Kamera je schopna rychlého horizontálního otáčení o 360°, vertikálního o 100°. V naší nabídce je několik kamer v barevném provedení, které se liší zvětšením zabudovaného zoom objektivu (17x, 22x), kamera DEN/NOC (25x) a kamera DEN/NOC s IP funkcí (25x). Kamery jsou ovládány pomocí speciální klávesnice nebo pomocí počítačových kamerových systému. Ovládání je připojeno po 2 vodičích prostřednictvím RS 485. Ovládání je adresné a tak lze z jednoho místa ovládat více (až 64) kamer. Kamery umožnují nastavení prepozic - předem nadefinovaných (horizontální a vertikální) pozic - včetne zoomu, přechod mezi jednotlivými prepozicemi danou rychlostí a definovanou  dobou zastavení na jednotlivých prepozicích tzv. trasování. Tyto kamery mají 6 alarmových vstupu, které umožnují automatické natáčení kamery za pohybem na základe signálu napr. z PIR cidel.

Antivandal kamery
Jedná se o kamery zabudované do robustního kovového krytu s polykarbonátovým pulkulovým (DOME) krytem s maximální odolností proti možnému mechanickému poškození nebo zničení kamery. V naší nabídce jsou barevné kamery pro montáž na stěnu nebo na strop. Jsou vhodné pro vnitrní i venkovní použití.
Kamery s ultravysokým rozlišením
Jedná se o kamery s rozlišením až 6 MPx urcené pro speciální použití.

Atrapy kamer
V mnoha prípadech se používají pro odrazení potencionálních pachatelu vhodne umístené atrapy kamer, casto v kombinaci s kamerami funkcními.

Uchycení kamer
Statické kamery, pohyblivé kamery.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one